10 tipov na schladenie

Leto pre mnohých ľudí znamená grilovanie, pláž, kriket, párty pri bazéne atď. Môžu však nastať dni, keď to začne byť pálivé a nepohodlné. Preto vám predstavujeme niekoľko tipov, ako sa schladiť a užiť si leto naplno!

… keď to začne byť horúce a nepohodlné.

 1. Zatiahnite žalúzie
  Ak chcete ochladiť svoj domov, zatiahnite žalúzie, najmä na južnej a západnej strane. Pomôcť môže aj investícia do dobrých zatemňovacích závesov, ktoré ochránia váš domov pred ostrým letným slnkom.

 2. Blokovanie tepla
  Pobyt v interiéri môže byť účinný iba vtedy, ak je teplo dostatočne blokované. V tomto prípade sa vám investícia do izolácie vyplatí (aj z zimných mesiacoch na úspore kúrenia). Využitie zelene obklopujúcej steny vášho domu obrátené k slnku vám môže pomôcť ušetriť na klimatizácii.

 3. Teplo a srdce
  V lete vám nadmerným teplom môže biť srdce rýchlejšie a ťažšie. Pri rôznych aktivitách sa ubezpečte, že zostanete dostatočne hydratovaní a noste pri sebe fľašu vody a chladiaci uterák, a to napr. aj pri malom behu. Počas vysokých teplôt je váš srdcový tep ovplyvnený aj pomalým tempom. Dodržiavajte pitný režim a metódy ochladzovania, robte si pravidelné prestávky uprostred cvičenia.

 4. Oddychujte a dodržujte pitný režim
  Pri vysokých teplotách je ťažko ostať svieži. Ale zostať hydratovaný popíjaním veľkého množstva nápojov, ako je voda, studené nápoje, džúsy a ľadovú dreň, vám môže pomôcť vychladnúť jadro tela. Toto všetko tiež pomôže vášmu telu zostať v lepšej kondícii a regulovať si teplo. Pri vysokých teplotách budete takto menej ohrození.

 5. Výber správneho oblečenia
  Problém bavlnených tkanín je, že absorbujú váš pot pomalým odparovaním. Výber správneho materiálu, ktorý je super priedušný, je teda vynikajúci. Uistite sa, že nosíte ľahké a voľné oblečenie z priedušných tkanín. Košeľa a šortky sú iba súčasťou vášho oblečenia, avšak čiapky, klobúky alebo šatkadokáže chrániť hlavu a udrží vašu tvár v tieni. Slnečné okuliare chránené pred UV žiarením môžu byť tiež skvelým doplnkom k vášmu letnému outfitu.

 6. Starostlivosť o pokožku
  Nadmerné teplo môže mať značný vplyv na pokožku človeka, najmä ak je v priamom kontakte. Možno budete chcieť zvážiť cvičenie alebo dlhé prechádzky na slnku. Bolo by skvelé vybrať si cestu, na ktorej je k dispozícii viac slnečníkov. V prípade vystavenia teplu môže pomôcť nosenie vhodného opaľovacieho krému chrániaceho pred UV žiarením.

 7. Chladiace vesty
  Chladiace vestymôžu pomôcť regulovať vašu telesnú teplotu. Pri výbere chladiacej vesty je k dispozícii niekoľko možností. Na drahej strane sú vesty napájané batériami, zatiaľ čo vesty na pasívne chladenie sú zvyčajne lacnejšie.

 8. Byť ambiciózny
  Počas leta sa musíte vzdať ambicióznosti vo svojich cvičebných cieľoch. Počas horúcich dní môže vaše telo potrebovať viac času na zotavenie. Byť príliš ambiciózny môže spôsobiť, že sa budete cítiť letargický a dehydrovaný. Uistite sa, že sa ochladíte a počúvajte svoje telo.

 9. Minerály
  V horúcom a vlhkom období môže vaše telo stratiť na cenných mineráloch a soli. Vyvážená strava bohatá na vlákninu a minerály je preto potrebná pre udržanie celkovej pohody. Banány, sušené marhule a celozrnná potrava sú považované za dobré zdroje pre udržanie zdravého životného štýlu v lete.

 10. Studená sprcha
  Možno by ste tiež radi zhodili všetok pot a prach dňa studenou sprchou. Studená sprcha vám môže pomôcť schladiť sa a poskytnúť tak potrebnú sviežosť, ktorú potrebujete po horúcom dni.
Preprava zdarma

Pri objednávke nad 200€ bez DPH

Jednoduchá výmena

Pri nepoužitých produktoch

Záruka funkčnosti

Garantované výrobcom INUTEQ

100% Bezpečnosť

Vašich údajov pri objednáv